CO WYWOŁUJE

ALERGIĘ?

Substancje zdolne do wywołania reakcji alergicznej to alergeny. W zależności od tego, jaką drogą dostają się do organizmu, możemy wyróżnić:

  • alergeny wziewne (powietrznopochodne) – obecne w powietrzu, dostające się do organizmu przez układ oddechowy, np. pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, naskórek ssaków,
  • alergeny kontaktowe – uczulają poprzez bezpośredni kontakt ze skórą, np. metale, substancje zapachowe, konserwanty,
  • alergeny pokarmowe – wnikają do organizmu drogą pokarmową, np. mleko krowie, jaja kurze, orzechy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

LORATAN pro, 10 mg, kapsułki miękkie. Skład: Jedna kapsułka miękka zawiera 10 mg loratadyny (Loratadinum). Postać farmaceutyczna: kapsułka miękka. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu leczniczego Loratan pro w okresie ciąży. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search