ALERGIA

A CIĄŻA

W czasie ciąży, w związku ze zmieniającymi się poziomami hormonów, część kobiet cierpiących na alergię odczuwa znaczące zmniejszenie dolegliwości, natomiast niektóre ich nasilenie.

Jeżeli z powodu alergii, kobieta przyjmuje leki, bardzo ważne jest, aby nie odstawiać ich nagle i na własną rękę w momencie, gdy tylko dowie się o ciąży. Takie postępowanie może niebezpiecznie nasilić objawy choroby. W takiej sytuacji, kobieta powinna zasięgnąć opinii lekarza, który oceni obecne leczenie pod kątem bezpieczeństwa dla dziecka i w przypadku konieczności, dokona niezbędnych zmian w zakresie zażywanych leków na czas ciąży oraz okres karmienia piersią.

Jeżeli kobieta zmagająca się z alergią i przyjmująca leki w tym wskazaniu dopiero planuje ciążę – zalecane jest podobne postępowanie.

obraz_alergia_a_ciaza

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

LORATAN pro, 10 mg, kapsułki miękkie. Skład: Jedna kapsułka miękka zawiera 10 mg loratadyny (Loratadinum). Postać farmaceutyczna: kapsułka miękka. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu leczniczego Loratan pro w okresie ciąży. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search