CO WYWOŁUJE

ALERGIĘ?

Substancje zdolne do wywołania reakcji alergicznej to alergeny. W zależności od tego, jaką drogą dostają się do organizmu, możemy wyróżnić:

  • alergeny wziewne (powietrznopochodne) – obecne w powietrzu, dostające się do organizmu przez układ oddechowy, np. pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, naskórek ssaków,
  • alergeny kontaktowe – uczulają poprzez bezpośredni kontakt ze skórą, np. metale, substancje zapachowe, konserwanty,
  • alergeny pokarmowe – wnikają do organizmu drogą pokarmową, np. mleko krowie, jaja kurze, orzechy.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

LOR/24/01/1/b

LORATAN pro, 10 mg, kapsułki miękkie. Skład: Jedna kapsułka miękka zawiera 10 mg loratadyny (Loratadinum). Postać farmaceutyczna: kapsułka miękka. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu leczniczego Loratan pro w okresie ciąży. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

Start typing and press Enter to search