ALERGIA

A CIĄŻA

W czasie ciąży, w związku ze zmieniającymi się poziomami hormonów, część kobiet cierpiących na alergię odczuwa znaczące zmniejszenie dolegliwości, natomiast niektóre ich nasilenie.

Jeżeli z powodu alergii, kobieta przyjmuje leki, bardzo ważne jest, aby nie odstawiać ich nagle i na własną rękę w momencie, gdy tylko dowie się o ciąży. Takie postępowanie może niebezpiecznie nasilić objawy choroby. W takiej sytuacji, kobieta powinna zasięgnąć opinii lekarza, który oceni obecne leczenie pod kątem bezpieczeństwa dla dziecka i w przypadku konieczności, dokona niezbędnych zmian w zakresie zażywanych leków na czas ciąży oraz okres karmienia piersią.

Jeżeli kobieta zmagająca się z alergią i przyjmująca leki w tym wskazaniu dopiero planuje ciążę – zalecane jest podobne postępowanie.

obraz_alergia_a_ciaza

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

LOR/24/01/1/b

LORATAN pro, 10 mg, kapsułki miękkie. Skład: Jedna kapsułka miękka zawiera 10 mg loratadyny (Loratadinum). Postać farmaceutyczna: kapsułka miękka. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu leczniczego Loratan pro w okresie ciąży. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

Start typing and press Enter to search